Yenilikçi tecrübe ile geleceğe güvenle...

1982 yilinda araç üzeri ekipman sektöründe -üretilmeyeni üretmek- ilkesiyle yola çikan Paksan, yillar boyunca gerek Türkiye gerek yurt disi için imal ettigi binlerce makine ile varligini sürdürmektedir.

Paksan Markası 2018 yılında, Vinç Kiralama sektöründe faaliyet gösteren Çözüm Vinç ortakları tarafından satın alınmıştır ve faaliyetlerine Paksan Platform şirketi altında devam etmektedir.

Imal ettigi makineler arasinda teleskobik platformlar, eklemkli teleskobik platformlar ve kendinden yürüyüslü makineler öncelikli olmak üzere 40’dan fazla çesit ürün bulunan Paksan, bu ürünlerin çogunda Türkiye’deki ilk üretici ve ilk ihracatçi konumundadir.

Paksan, imalat faaliyetlerini Gölcük / Izmit'de yerlesik 5 bin metrekare büyüklügündeki fabrikasinda sürdürmekte ve çelik, elektrik, hidrolik imalat ve montajinin tamamini kendi bünyesinde gerçeklestirmektedir.

Güçlü mühendislik ve tasarim ekibi, güncel makine parkuru ve AR-GE çalismalari ile Paksan Platform sektöründe en üst düzey araçlari üretmeyi birincil önceligi haline getirmistir.

Paksan Platform ayrica toplam kalite anlayisi ile satis sonrasi egitim, teknik destek ve bakim hizmetleri ile de müsterilerine tamamlayici çözümler sunmaktadir.

Kurulusundan bu yana onlarca mühendis, tekniker ve mavi yaka personelin yetismesini saglamis olan Paksan, araç üzeri ekipman sektörünün bir bütün olarak büyüyüp gelismesine ön ayak olmanin gururunu yasamaktadir.

Sektördeki farkini inovatif yaklasimi ve ürün kalitesiyle ortaya koyan Paksan’in ürettigi makineler Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluslarinin ve önemli kamu kurumlarinin makine parklarinda uzun yillardir yer etmekle birlikte Paksan, ürünlerini 50’den fazla ülkeye ihraç etmektedir.

Picture

Kuruluş

Paksan Markası Gölcük / Izmit'te kurularak ilk 16 metrelik platform imalati gerçekleştirildi

1982
Movie

İlkler

Türkiye'de ilk kez 26 metrelik itfaiye araci, ilk çekilebilir platform gibi imalatlar gerçekleştirildi

1984-1988
Picture

Fabrika

Paksan, Gölcük D-130 karayolu üzerindeki 5 bin metre kare büyüklügündeki mevcut fabrika binasina yerlesti

1990
Location

İhracat

Paksan, ilk ihracatini gerçekleştirdi

2000
Location

Yenilikler

Ürün çesitliligi arttirildi ve kendi yürür makineler, makasli platformlar ve eklemli teleskobik platformların (KET) imalatina başlandı

2002-2009
Location

Yeni Yapılanma

Paksan Markası, Çözüm Vinç ortakları tarafından satın alındı ve Paksan Platform şirketi altında yeni yapilanma ile büyüyüp gelismeye devam ediyor

2018